Mayonezin Saça Faydaları Ve Mayonez İle Saç Bakımı

Bu yazımızda sizlere, öncelikli olarak mayonez yapımını anlatacağız. Sonrasında ise, mayonezin saça faydalarından yararlanmak isteyenler için mayonez ile saç bakımı hakkındaki detaylar ile ilgili bilgi sahibi olmanızı olanaklı hale getirmeye çalışacağız. Öyleyse, zaman kaybı yaşamadan mayonez yapımı ile ilgili bilgilerin aktarımını gerçekleştirmeye başlayalım; sonrasında da mayonez ile saç bakımını anlatalım:

Mayonez yapımı için gerekli malzemeler:
İki tutam tuz
İki yemek kaşığı sirke
Bir bardak sıvı yağ
Bir tane yumurta
Bu malzemeler ile mayonez yapımı şu şekilde gerçekleştirilmektedir: Mayonez yapımının gerçekleştirileceği kabın içerisine önce yumurta, sonra yağ, daha sonra sirke; ve en son da tuz konulur. Ve ardından blender alınarak, en yüksek seviyesinde malzemelerin çok iyi bir şekilde çırpılması gerekir. Blenderin en yüksek seviyesinde, kap kıpırdatılmadan sadece on saniye çırpılır. Sonrasında ise blenderin seviyesi yavaşlatılarak, mayonez yapımına devam edilir. Malzemelerin karışımı mayonez kıvamını aldığında, blender yeniden en yüksek seviyesine alınır; ve ardından en alttan yukarı doğru çıkartılıp kabın içerisinden alınır. Artık mayonez yapımı tamamlanmıştır.
Mayonez ile saç bakımı yaparken, mayonezin saç kremi olarak kullanılması gerçekleştirilebilmektedir. Bu sayede, mayonezin saça faydaları arasında yer alan pH değerinin dengede kalması sağlanabilir. Peki mayonezin saça faydalarından yararlanmak için mayonez ile saç bakımı sırasında nasıl bir işlem uygulanması gerekmektedir?
Mayonez ile saç bakımı için her şeyin öncesinde ihtiyaç duyulan 250 gram mayonez bulunmaktadır. Bu mayonezin mümkünse taze olarak hazırlanması önerilmektedir. Dışardan almamanız, evde doğal olarak, katkı maddesiz bir şekilde kendiniz hazırlamanız önerilmektedir.
Mayonez ile saç bakımı yapmak için, öncelikli olarak saçın sıcak su ile ıslatılması gerekir. Daha sonra, mayonezin parmakların uçları ile alınması, ve saç derisine dairesel hareketler uygulanarak masaj yapılması gerekmektedir. Sonrasında ise tüm saça, mayonez ile masaj uygulanır. Ve ardından saç bir bone ile sarılarak yarım saat kadar mayonezli bir şekilde bekletilir. Belirtilen sürenin dolmasının ardından ise saçın şampuan ile yıkanması; ve temizlenmesi gerekir. Mayonezin saça faydalarından yararlanmak için uygulanması gereken mayonez ile saç bakımının haftada bir sefer uygulanması önerilmektedir.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapın.

İlginizi Çekebilir
Argan Yağının Yararları Nelerdir?

Argan Yağının Yararları Nelerdir?

08 Nisan 2014
461 views
Abdestbozanotu Nedir?

Abdestbozanotu Nedir?

06 Ocak 2014
373 views
Kudret Narı Faydaları Nelerdir?

Kudret Narı Faydaları Nelerdir?

06 Ocak 2014
512 views
Papatyanın Faydaları Nelerdir?

Papatyanın Faydaları Nelerdir?

06 Ocak 2014
473 views
Acı Baklanın Faydaları Nelerdir?

Acı Baklanın Faydaları Nelerdir?

06 Ocak 2014
273 views
Tüy Dökücü Bitkiler Nelerdir?

Tüy Dökücü Bitkiler Nelerdir?

06 Ocak 2014
358 views