Hapşırırken ve gülerken idrar kaçırma problemi nedir ?

Birden gelebilir
Eğer idrar kaçırma probleminin tedavisinde geç kalındıysa; öncelikle sinir sisteminde bir sorun olup olmadığı tespit edilmeli. Sinirsel idrar kaçıran hasta; otururken birden idrar yapma isteği gelir. Bu türler genellikle sinirsel bozukluğa bağlı. İşte o zaman acaba beyinde, omurilikte bir bozukluk, Parkinson, MS, Alzheimer var mıdır veya şeker hastalığının yan etkisi midir, sinirlerde hasar var mıdır, bunları değerlendiririz. Bunlara bağlıysa, tedavisini özellikle ilaç, egzersiz ve fizik tedaviyle yaparız.

10 dakikalık işlem
İdrar kaçırma bunların hiçbirinden kaynaklanmıyorsa; hasta öksürünce, hapşırınca, ağır bir şey kaldırınca, hatta gülünce idrar kaçırıyorsa, idrar torbasında da sarkma varsa, tedavisi kesinlikle ameliyattır. Ameliyatı ya karından yapıyoruz ya da küçük bir kesi ile vajinal bölgeden idrar torbasının boynunu kalça kemiğinin iç yüzüne asıyoruz. Küçük, 10 dakikalık bir ameliyattır. Bu ameliyatla hastaların yüzde 95’e yakınında olumlu sonuç alabiliyoruz.

Medical Park Hastanesi Tüp Bebek Merkezi ve Kadın Doğum Bölümü Direktörü, Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Doç. Dr. Kadir Savan, kadınlardaki ‘idrar kaçırma’ sorunuyla ilgili bilgi verdi:

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapın.

Etiketler

İlginizi Çekebilir
Meme Absesi Nedir ?

Meme Absesi Nedir ?

281 views
19 Mart 2014
İdrar Tutamama…

İdrar Tutamama…

205 views
16 Mart 2014
Lameze Yöntemi nedir ?

Lameze Yöntemi nedir ?

186 views
18 Şubat 2014
Hamilelikte İdrar Kaçırma…

Hamilelikte İdrar Kaçırma…

210 views
18 Şubat 2014
Bunlar Sütü Azaltıyor !

Bunlar Sütü Azaltıyor !

143 views
04 Ocak 2014
Doğum korkusu (tokofobi) nedir?

Doğum korkusu (tokofobi) nedir?

172 views
04 Ocak 2014
Galeriler